Pavel se stal jedním z nejvýznamnějších apoštolů, protože bez výhrad otevřel brány církve všem národům a kulturám. Odtud také jeho název „apoštol národů“. Dříve židovský pronásledovatel, který po setkání s Kristem vložil všechny své síly do jeho služeb. Je označován za prvního nositele evangelia pohanům a jako neúnavný bojovník za křesťanskou univerzálnost. V roce 67 na jižním okraji Říma u ostijské cesty v místě „ad Aquas Salvias‘‘ byl sťat mečem. Na onom místě byl zbudován kostel s trapistickým klášterem Tre Fontane. Podnětem k názvu se stala legenda týkající se Pavlovy useknuté hlavyTam, kam prý padla a dvakrát poskočila, vytryskly tři prameny. Nad hrobem u ostijské cesty byla od dob Konstantina Velikého zprvu jen menší basilika. Velkou svatyni v těchto místech začal budovat císař Valentián II. roku 368 a dokončena byla asi kolem roku 390. V roce 1823 byla poškozena požárem, znovuobnovena byla roku 1854.

 

Patron

Teologů, katolického tisku, duchovních správců, dělnic, tkalců, sedlářů, lanařů, košíkářů. Pomocník proti ušním chorobám, křečím, proti hadímu uštknutí a proti strachu. Byl též přímluvcem za déšť a za plodnost polí.

Ikonografie

Hlava, kniha, meč.

Výrobní šarže I/2018/0001 hmotnost 4,79g
Materiál (kov) Ag 925/1000 Rok výroby 2018

Rozměry

plaketa 44mm x 35mm rozměry 22 x 14 x 3 cm

BALENÍ OBSAHUJE

Stříbrnou plaketu v boxu z plexiskla s vloženou reprodukcí malby, kartu se slovem autora, tématickou brožuru, stojánek z plexiskla s návodem, dárkovou luxusní krabici a ochranný rukáv.

děkujeme za váš dotaz

Zpráva byla úspěšně odeslána. Brzy Vás budeme kontaktovat.

Zpět na stránku