Sv. Tomáš

zvaný Didimos („blíženec, dvojče“)

2 490 Kč|Koupit
Sv. Tomáš

Sv. Tomáš byl jedním z dvanácti původních apoštolů – učedníků Ježíše Krista. V době povolání žil v Galilei a podle starobylého podání pocházel z chudé rodiny a byl stavitelem a zedníkem zároveň. Nejznámějším příběhem o Tomášovi je vyprávění z Janova evangelia: Ježíš se ukázal učedníkům za zavřenými dveřmi, ale Tomáš s nimi zrovna nebyl. Učedníci mu později řekli: „Viděli jsme Pána." Tomáš jim odpověděl: „Dokud neuvidím na jeho rukou stopy po hřebech a dokud nevložím do nich svůj prst a svou ruku do rány v jeho boku, neuvěřím." Osmého dne se učedníci opět sešli, tentokrát i s Tomášem, a ač byly dveře zavřeny, Ježíš opět přišel mezi ně. Ukázal Tomášovi své rány a vyzval ho, ať do nich vloží prst a svou ruku. Řekl mu také:„Nepochybuj a věř!" Tomáš padl na kolena a odpověděl: „Můj Pán a můj Bůh!" Ježíš mu řekl: „Že jsi mě viděl, věříš. Blahoslavení, kteří neviděli a uvěřili." Po Kristově nanebevstoupení a seslání Ducha Svatého s největší horlivostí ze všech apoštolů došel nejdále a působil jako misionář v Persii a Indii. Pro zatvrzelost srdcí tamějších pohanů však zemřel mučednickou smrtí a byl probodnut kopím.

 

Patron

Architektů, stavebních dělníků, geometrů, zeměměřičů, konstruktérů, tesařů, zedníků, kameníků, teologů, slepých, nevidomých, Indie a Pákistánu, bývá vzýván při bolestech zad, za dobrý sňatek, proti pochybnostem.

Ikonografie

Kopí a meč, kameny, pás, Panna Maria, úhelník.

Výrobní šarže I/2018/0001 hmotnost 4,76g
Materiál (kov) Ag 925/1000 Rok výroby 2018

Rozměry

plaketa 35mm x 46mm rozměry 22 x 14 x 3 cm

BALENÍ OBSAHUJE

Stříbrnou plaketu v boxu z plexiskla s vloženou reprodukcí malby, kartu se slovem autora, tématickou brožuru, stojánek z plexiskla s návodem, dárkovou luxusní krabici a ochranný rukáv.

děkujeme za váš dotaz

Zpráva byla úspěšně odeslána. Brzy Vás budeme kontaktovat.

Zpět na stránku